Justin Bieber TR Fan | justinbieber.forumi.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Justin Bieber TR Fan | justinbieber.4umer.com

Anasayfa...AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kayıp Giden Dünya

+2
Kiraz~
sey'c
6 posters
YazarMesaj
sey'c
Üye.
Üye.
sey'c

İsim : Sümeyra
Referans/Tavsiye Eden : Serra ve Ceren

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 2:55 pm

Çok garip bir dünyada yaşıyoruz.
Insanlar tamamen kişisel sorunlarının dünyasına hapsolmuş durumda.
Dünyayı ya da ailesinden başka ikinci bir kişiyi gerçekten ve samimice umursayan insanlar gerçekten çok az. Çıkarcılık, bencillik, fırsatçılık yazılı ve görsel medya ve kitle iletişim araçları aracılığıyla bir norm haline getirildi. Yardımsever insanları göstermelik olarak alkışlayıp içinden "enayi, hanzo" demek norm haline getirildi...

Onlara göre Iyiyseniz, cömertseniz, yardımseverseniz, insanlara çıkar için değil de kendinizi iyi hissettiğiniz için iyilik yapıyorsanız;, Aptalsınız, enayisiniz, hayatın tokadını yememişsiniz, safsınız, adam edilmesi, gözü açılması gerekensiniz... Amma ve Lakin bencil, fırsatçı, başkalarının sorunlarına 'banane' diyecek kadar taş kalpli olabilen, her yaptığı şeyden çıkar bekleyen, tevazu ve cömertlik nedir bilmeyen, açgözlü biri iseniz, "yapıyorum çünkü yapabilirim"cilerdenseniz;, Akıllısınız, gözü açıksınız, sırtı yere gelmezsiniz, adam gibi adamsınız(ne demekse)...

Bütün "kişisel gelişim"(!) kitapları insanın nasıl bencil olacağını, başkalarını nasıl basamak olarak kullanıp buruşturup atacağını, nasıl kişisel zenginliğe ulaşacağını, nasıl 'iyi rolu' yaparak çıkar sağlayacağını öğretmekte...

Insanlara hep kişisel zenginliğe ulaşmaları, bireysel haklarını gözetmeleri, başkalarına "hadlerini, yerini bildirmeleri" aşılanmakta, toplum yararına birşey yapmaya, sivil hakları gözetmeye çalışanlara "böyle gelmiş böyle gider", "bırak sen mi uğraşacaksın", "işine gücüne bak sen aileni umursa yeter sanane başkasından" denmekte, bu insanlar "saf, hayatın tokadını yememiş, boş işlerle uğraşan enayiler" olarak görülmekte.

bahsettiğim konu %98 böyledir. Çoğu insan da bunu kabullenmez ama davranışları bunu doğrular %2lik kesim ise gerçekten iyiliğin değerini bilir; ve zaten çoğu zaman toplum onları bilinçli veya bilinçsiz olarak bunun için cezalandırır.

Iyiliğin yerildiği,
Kötülüğün yüceltildiği bir dünyada yaşıyoruz.

Insanlığımızı ve bizi biz yapan insani özümüzü unuttuk...
Bu, içinde yaşadığımız toplumun hırs, ihtiras ve çıkarcılık hastalığından kaynaklanıyor ve veba gibi yayılmış durumda...

ALINTIDIR.
Kiraz~
Üye.
Üye.
Kiraz~

İsim : Ceren Dilan~

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 3:38 pm

okuyamadım hepsini sadece 1. parafrafı okudum ama ilginç olduğu belli
teşekkürler hayatım.
:v
sey'c
Üye.
Üye.
sey'c

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 3:44 pm

ÖnemLi degıL hayatımınanLamıı.
aRiéL.*
Üye.
Üye.
aRiéL.*

İsim : aleyna
Referans/Tavsiye Eden : serra

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimeC.tesi Şub. 06, 2010 5:11 pm

teşekkürler.
LétsDancé.#
Üye.
Üye.
LétsDancé.#

İsim : zeyno
Referans/Tavsiye Eden : Kendim buldum ve bulduğumdan dolayı çok mutluyum:)

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimeC.tesi Şub. 06, 2010 5:47 pm

sağol cnm
sey'c
Üye.
Üye.
sey'c

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 4:13 pm

önem yok
Jиr.Dєmi
Üye.
Üye.
Jиr.Dєmi

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimeSalı Şub. 09, 2010 11:33 pm

sağol canım
~(C)hoCCo~
Üye.
Üye.
~(C)hoCCo~

İsim : Nihal
Referans/Tavsiye Eden : kimse bir Forumdan buldum girdim

Kayıp Giden Dünya Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Giden Dünya   Kayıp Giden Dünya I_icon_minitimePerş. Mart 18, 2010 6:56 pm

Teşekkürler canım =) .

Kayıp Giden Dünya
1 sayfadaki 1 sayfası